Znak FC Fiasca FC Fiasco Znak FC Fiasca

Trusovický kotel 2014

turnaj v Bohuňovicích (12.7. 2014)

FC Fiasco se opět po několika letech objevilo na tradičním turnaji Trusovický kotel. Při minulé účasti v tomto turnaji (2009) si černočerní borci odvezli pohár za třetí místo, proto letošní ambicí nemohlo být nic jiného než finále. Z hlediska terénu to byl tak trošku návrat ke kořenům, protože se hrálo na hřišti, jehož povrch byl zvláštní mix trávy a škváry, v obou případech samozřejmě dosti hrbolaté.

Systém turnaje nebyl nijak originální – zápas 2x12 minut, dvě skupiny po čtyřech týmech (každý s každým) a následný vyřazovací pavouk. Fiasco bylo nalosováno do skupiny B s týmy Beck team, Raptors a Butchers. Složení týmu pro turnaj nebylo vůbec jednoduché, neboť tak jako obvykle v poslední době se borci FF jen těžko dokáží sejít k utkání. Do brány tak nastoupil turnajový gólman Zdena, který s sebou přivedl i posilu do pole Pavla alias Racka, dále byli k dispozici Bobr, Slim, Paul a Pepa – suma sumárum jeden hráč na střídání…

Zápasy ve skupinách začalo FF skvostně, když si podalo Beck team v poměru 6:1, když se postupně prosadili všichni hráči (až na Zdenu). Nutno podotknout, že FF pomohly i dva víceméně vlastní góly. V dalším mači narazili černočerní na tým Raptors, který znají z působení v lize. Tým Raptorů byl velmi vhodně doplněn o další výborné fotbalisty a Fiasco tak čekal nelehký úkol. Konečné skóre vyznělo ve prospěch Raptorů v poměru 3:1, za Fiasco se prosadil v závěru Bobrák. Ve třetím zápase skupiny byl soupeřem tým Butchers , který byl složen vesměs z hráčů A týmu velké kopané týmu Bohuňovic. Situace ve skupině se vyvinula tak, že Fiascu k postupu do semifinále stačila remíza, soupeř naopak musel vyhrát. Tým Butchers se projevil opravdu řeznicky – Rackovi jeden řezník velmi nešetrně zajel kotník a Fiasco bylo rázem bez možnosti střídat. Psychicky narušený útočník, který mydlil všechny hráče FF v dosahu, pak byl už jen třešinkou na dortu, která odpálila saze v Paulovi a ten dal poprvé v turnaji průchod emocím řka, že vše je pochopitelně pro diváky. Utkání nakonec skončilo kýženou remízou, když chvíli před koncem Srovnal Paul na finálních 1:1. Fiasco tak postoupilo z druhého místa skupiny B do semifinále, kde už čekal vítěz skupiny A.

Semifinálovým soupeřem, kterému se dostalo privilegia nastoupit proti FF, se stal tým Tvoje máma. Fiasco, vědomo si nemožnosti střídat, zvolilo řecký styl hry a soustředilo se spíše na defenzivní činnosti. Hráči Tvojí mámy však nepředvedli žádný zvláštní výkon a po nepříliš záživném průběhu tak svítil na ukazateli po závěrečném hvizdu stav 0:0. Na řadu tak přišli penalty, tři na každé straně. V prvních třech sériích se prosadili všichni střelci, ve čtvrté sérii pak Zdena vytlačil očima míč mimo branku, aby Paul napálil míč jen do tyče. Kopalo se tedy dál. V páté sérii Zdena zopakoval své čáry z předchozí série a opět úspěšně. Rozhodnout tak mohl Bobrák, který tak taky nekompromisně učinil. Finále se tak stalo skutečností!

Ve finále Fiasco narazilo opět na tým Raptorů, který si v druhém semifinále bez potíží poradili se svým soupeřem a suverénně postoupili. Oproti semifinále, kdy FF hrálo „řeckou hru“, ve finále k tomuto stylu přidalo i prešovský beton, protože si bylo dobře vědomo síly protivníka. Únava po odehraném turnaji však byla znát i na Raptorech, kteří už nebyli tak živí jako ve skupině. Jako první se prosadilo Fiasco, když se trefil Pepa, branka však nebyla uznána kvůli údajnému předchozímu faulu Paula. Tento verdikt zažehl v Paulovi forsage a rozhodčí (Méďa) si vyslechl svoje. Sami Raptoři se divili, co že to sudí písknul, ale vzhledem k tomu, že to bylo v jejich prospěch, tak byli pochopitelně rádi. Po chvíli se rozhodčí dočkal opět kritiky, a to sice, když Raptoři prostřídali takovým způsobem, že střídající hráč vyběhnul zpoza Zdenovy svatyně, okamžitě dostal míč, který si vyměnil se spoluhráčem a zavěsil do prázdné brány. Přinejmenším nestandardní situace, která unikla Méďovu oku. Pár minut před koncem se však podařilo srovnat Slimovi z přímého kopu, který bránící Raptor protečoval do brány. Výsledkem 1:1 pak skončilo finále a opět došlo na penalty. Zatímco žádný z Raptorů nezaváhal, Pepa ve druhé sérii pouze trefil gólmana a o titulu tak bylo rozhodnuto.

Všichni hráči si za odvedený výkon zaslouží pochvalu, protože i přes jejich nízký počet všichni poctivě makali a šli za vítězstvím. Druhé místo je nakonec také pěkné a navíc je to zlepšení oproti minulému třetímu místu, což nakonec potvrdil i manažer, který vyjádřil s výsledkem turnaje spokojenost. Navíc má FF stále prostor ke zlepšení, takže snad příště! Rád bych touto cestou také poděkoval bohuňovickým za uspořádání povedeného turnaje, který má svou tradici a charakteristickou atmosféru.

- Pepa -