Znak FC Fiasca FC Fiasco Znak FC Fiasca

FC Fiasco Cup 2006

Dream Team
1:4Miami
Miami 
5:1Miami
FC Křídla 
2:2 (3:1 pen.)FC Křídla
FC Fiasco


 Skupina A
       Zby D T B S Kří Místo Skóre Body
FC Zbyňa    *  1:4 3:2 3:4  3.  7:10  2
Dream Team  4:1  *  3:3 2:1  1.  9:5  5
Boca Seniors 2:3 3:3  *  2:7  4.  7:13  1
FC Křídla   4:3 1:2 7:2  *  2. 12:7  4


 Skupina B
       Mia Kat Ist F F Místo Skóre Body
Miami     *  2:1 3:1 1:2  2.  6:4  4
KK Katoda   1:2  *  1:0 1:5  3.  3:7  2
Istegum    1:3 0:1  *  1:1  4.  2:5  1
FC Fiasco   2:1 5:1 1:1  *  1.  8:3  5

FC FIASCO CUP 2006

V sobotu 11.2.2006 se v tělocvičně Dukly Olomouc uskutečnil turnaj v malé kopané pořádaný celkem futsalové ligy Olomoucka, který se netají ambicemi na postup - FC Fiascem. Turnaj nesl příznačný název FC FIASCO CUP 2006 a dle pořadatelů se jednalo o první ročník, který se tak bude opakovat každý rok a jeho úroveň se má neustále zlepšovat. Už nyní měl ovšem dobrou úroveň a to nejen díky organizátorům, ale i zúčastněným týmům, které předvedly dobrou hru v duchu fair-play a za odměnu si v ceně startovného užívali piv, párků a ostrého guláše.

Program turnaje začal zápasem, ve kterém nastoupili borci v rozestavení 5+1, což se ukázalo na malém hřišti jako velice nešťastným pravidlem. Během úvodního zápasu se všichni kapitáni domluvili na operativní změně počtu hráčů v poli na 4+1. Velký dík tak patří týmům prvního zápasu, tj. FC Zbyňa a Dream Team, kteří první utkání odehráli za odlišných podmínek, než zbytek turnaje. Po tomto organizátorském faux pais se už turnaj rozeběhnul naprosto dokonale. Vše navíc zaznamenával na kameru Mira Pech, který se nemohl turnaje zúčastnit jako hráč díky nataženým vazům v koleni.

Pojďme ale k turnaji samotnému. Jak již bylo naznačeno, první zápas odehráli borci ze skupiny A - FC Zbyňa a Dream Team. Před zápasy nebylo jasné, kdo je favoritem a los tomu chtěl, aby v obou skupinách byly týmy velice vyrovnané. Všem týmům se podařilo bodovat a podávaly dobré výkony. Ze skupiny A ve složení Dream Team, FC Křídla, FC Zbyňa a Boca Seniors postoupili nakonec první dva jmenování, přičemž Dream Team svou skupinu vyhrál, když zaváhal pouze v zápase s nakonec posledním týmem Boca Seniors. FC Křídla se netajily ambicemi turnaj vyhrát, ale už ve skupině ztratily body za prohru právě s Dream Teamem. Ale i tak jim dvě vítězství stačily na druhé místo a postup do semifinále. Tým FC Zbyňa možná trochu doplatil na první zápas hraný ještě 5+1, kdy prohrál s Dream Teamem 1:4, poté těsně porazil Bocu a v nádherném zápase s týmem Křídel, kdy dohnal třígolovou ztrátu, nakonec nezískal ani bod a skončil třetí. Zápasy moc nevyšly Boce Seniors, kterou nepodržel gólman a navíc jejich útočník nedokázal několikrát proměnit 100% šance.

Ve skupině B, kde nastupoval pořádající tým, padalo jednoznačně méně gólů (pouze 19 oproti 35 ve skupině A), ale zato byly zápasy napínavější a bojovnější. Hodně vyhrocený zápas byl mezi "domácím" FC Fiascem a Istegumem, který nakonec skončil zaslouženou remízou 1:1 a kapitán letenských byl velmi rozlícen nad výkonem svého týmu. Do dalších bojů potom borci FC Fiasca trochu obměnili sestavu, což se ukázalo jako dobrým řešením. Z dalších zápasů bylo pak zřejmé, že o postup si to rozdají právě hráči FC Fiasca a Miami. Ti porazili těsně Katodu 2:1 a Istegum 3:1. V obou zápasech ale měli více ze hry a byli lepším týmem. Pro FC Fiasco pak byl klíčový zápas s Katodou, kde už do obrany nastoupil Bart a Kuba se posunul do útoku. Tento tah se hned odrazil na předváděné hře, i když prvně skórovali borci z Katody. Následný obrat a jasné vítězství zařídili svými góly Šlosi a dvěma zásahy Oves a Martin, který hrál se zlomenou zápěstní kůstkou. Do posledních dvou zápasů skupiny už šli všechny týmy s jistotou o postupujících. Napřed se odehrál zápas mezi Miami a Fiascem, ve kterém se radoval bojovnější tým FC Fiasca, který po gólech Pepa a Martina vedl už 2:0. Čisté konto si Karlos nechal vzít až v posledních vteřinách zápasu. Skupinu tak vyhrálo pořádající FC Fiasco, druhým postupujícím bylo Miami. Do posledního střetnutí skupiny pak nastoupili hráči Istegum a Katody, které podporovali výborní fanoušci, kterých se nakonec sešlo v hale Na Šibeníku kolem 40. Zmiňovaný zápas byl plný emocí a soubojů, i když prakticky o nic nešlo a nakonec se mohli radovat fans Katody z vítězství svého týmu 1:0.

Statistiky ukazují, že v jednom ze semifinále se utkaly týmy s nejlepším útokem - FC Křídla (12) a nejlepší obranou - FC Fiasco (3). První semifinále pak obstaral vítěz skupiny A - Dream Team a druhý ze skupiny B - Miami. Nejprve se ale utkaly o sedmou příčku poslední týmy obou skupin. Oba dva týmy se dohodly, že již nebudou trápit své unavené tělesné schránky dalším vysilujícím zápasem a rozehrají duel o sedmé místo pouze penaltami. V těch byl úspěšnější tým Bocy Seniors, který zvítězil až v šesté sérii. Pak již měly být na řadě obě semifinále následované utkáním o páté místo.

První semifinále obstaraly týmy Dream Teamu a Miami, které se ve svých skupinách jevily velice dobře a tak si fanoušci slibovali pěkné utkání. Zápas se hrál opravdu nahoru dolů, ale s účinnější koncovkou týmu Miami, který podle výsledku jednoznačně zvítězil 4:1. Vysoký rozdíl ve skóre ale nebyl na hřišti tak patrný. Druhé semifinále potom bylo stejně vyrovnané a tomu odpovídal i výsledek. Před odehráním tohoto zápasu se ještě vměstnal další organizátorský šum, resp. dohoda týmů Katoda a FC Zbyňa, kteří se nakonec rozhodli nečekat na konec druhého semifinále a svůj zápas o páté místo, ale utkali se na penalty. Ty vyzněly lépe pro tým Katody, který tak skončil na konečném pátém místě.

Druhé semifinále bylo opravdovým derby v pravém smyslu slova, neboť týmy FC Křídel a FC Fiasca spolu trénují v tělocvičně Sigmy. Do zápasu vstoupil lépe tým Křídel, který využil drobného zaváhání ve středu pole a ujal se brzo ze začátku vedení. Další zamrazení pro FC Fiasco přišlo po pár minutách, kdy Karlos inkasoval podruhé. Ve druhém poločase se ale FC Fiasco zvedlo a výborně hrající Bart, nastupující na pravé straně obrany dokázal dvěma zásahy vyrovnat. Do konce zápasu pak byla převaha na straně FC Fiasca, které se snažilo rozhodnout už v normální hrací době, což se nakonec nepovedlo a utkání doběhlo až do penaltového rozstřelu. V tom se štěstí přiklonilo na stranu Křídel, když do té doby střílející Bart nedal první penaltu a Vavřa napral druhý pokus pouze do tyče, zatímco oba exekutoři FC Křídel byli úspěšní. Následně snížil Oves, ale to už bohužel nestačilo a z postupu do finále se tak radovali hráči FC Křídel.

Okamžitě po zápase semifinále se hráči FC Fiasca pouze drobně občerstvili a už nastupovali do utkání o 3.místo. Soupeřem byl dobře hrající a vyrovnaný Dream Team. Unavený tým pořadatelského týmu se ale do Dream Teamu pustil a ujal se vedení 1:0. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný a nakonec předčil i finálový duel. FC Fiasco bylo téměř po celý zápas o krok napřed, a to i díky skvělým zákrokům a pověstným robinzonádám Karlose. Hráči Dream Teamu měli technicky navrch, ale bojovali spíše s vlastní koncovkou. Nakonec ale dvakrát dotáhli náskok FC Fiasca a ke konci se už už zdálo, že zápas opět dospěje do penaltového rozstřelu. Nejhezčí kousek si ale nechal na úplný závěr Bart, který svou specialitou rozhodl o 3.místě svého týmu. Jeho rohový kop se totiž od gólmana odrazil přímo do branky. Dream Team, který předváděl po celý turnaj pohledný fotbal tak po smolném semifinále ztratil i zápas o 3.místo.

Finálový zápas byl potom jasnou záležitostí. Oběma týmům sice odešlo v průběhu turnaje několik hráčů, ale větší ztrátu utrpěli hráči FC Křídel, které po skupinách opustil jejich nejlepší hráč. K tomu se přidala i větší únava a tak techničtěji a taktičtěji hrající tým Miami mohl po pár minutách pomýšlet na titul, když záhy vedl 2:0. Na další 3 branky v síti Zdeny Stavěla odpověděli jeho spoluhráči pouze jedním zásahem a tak si pro pohár a šampaňské za vítězství v prvním ročníku turnaje FC FIASCO CUP 2006 mohl přijít kapitán celku Miami.

						 	Celkové umístění:

							1.	Miami
							2.	FC Křídla
							3.	FC Fiasco
							4.	Dream Team
							5.	Katoda
							6.	FC Zbyňa
							7.	Boca Seniors
							8.	Istegum

Velký dík patří samozřejmě pořadatelům, jmenovitě Zdeňkovi Stavělovi za zajištění tělocvičny, Srovnymu za organizaci turnaje, Aldovi s Andreou za dovoz a zajištění občerstvení, Vyhnošovi s Martinem za provoz občerstvení a nakonec také velký dík všem týmům, které se turnaje zúčastnili a přispěli tak k vysoké úrovni celého sobotního futsalového dne.

Turnaj je celý zachycen na kameru, pro CD svého týmu, které bude hotovo cca do konce března si pište na stránky/E-Mail FC Fiasca (info@fiasco.cz), kde jsou i všechny podrobnosti.

Zpracoval: Vavřa


propozice.doc........................výsledky.xls........................zpráva.doc