Znak FC Fiasca FC Fiasco Znak FC Fiasca

Turnaj v Loučanech (19.8.2006)

V sobotu 19. srpna se uskutečnil fotbalový turnaj v Loučanech pořádaný místním celkem Arsenal, který je Fiascu dobře známý z jeho, dnes již bývalé, ligy. Nakonec se na místním pažitu sešlo 11 týmů ze širého okolí. Mělo být 12 týmů, jenže tým Dědečci nedorazil. Kvalita týmů byla různá, byly zde týmy od čtvrtých až po první ligu SFMO.

Turnaj se odehrál na poměrně slušně upravených dvou travnatých hřištích a za slunečného počasí. Hrálo se ve 2 skupinách po 6 týmech (Fiasco mělo kvůli Dědečkům ve skupině týmů jen 5) a systémem 4+1 a 2x10 minut. Byla to tedy druhá příležitost pro Fiasco jak si vyzkoušet nový systém pouze s 5 hráči, který se už praktikuje i v naší lize.

Fiasco mělo v plánu nastoupit k turnaji v 9 lidech, nicméně příhoda s Paulinovým mobilem z předešlého dne zapříčinila, že posádka Paulinovy felicie dorazila se značným zpožděním a až po odehrání prvního zápasu. Sestava tedy vykrystalizovala do následující podoby: Karlos, Kuba, Vavřa, Slim, Pepo a Oves následováni osádkou zpožděné felicie ve složení Paul, Alda a Pája.

Hráči Fiasca nenastoupili v bílých barvách jako na turnaji v Nákle, nýbrž v tradičních černých dresech. Pro některé hráče nebylo jednoduché se po těžce "proflákaných" prázdninách opět dostat do zápasového tempa, ale nakonec všichni obstáli.

K prvnímu zápasu Fiasco nastoupilo proti domácímu nepořadatelskému týmu - celku 1.FC Loučany. Výsledek uplynulého ročníku ligy SFMO pasoval do role favorita borce FC Fiasca, ti však po hektickém a trochu smolném zápase jen dokázali remizovat 1:1, když obdrželi gól těsně před koncem. Za Fiasco v prvním poločase skóroval Slim.

V druhém mači nastoupilo Fiasco proti jednomu z favoritů celého turnaje - prvoligovému celku Fido-Dido a po boji prohrálo v poměru 0:2. Fiasco utrpělo porážku od zkušeného soupeře, nicméně nikoliv nehratelného.

Ke třetímu zápasu byl Fiascu nalosován soupeř AC Hodolany. Tento celek se na turnaji zrovna nepotkal s formou a není tedy divu, že Fiascu podlehl snadno 1:6. Tento mač byl jasnou záležitostí Fiasca, góly si připsaly 2x Pepa, 2x Kuba, Pája a Alda.

Čtvrtý zápas se pak odehrál v duchu boje o postup ze skupiny mezi Fiascem a zkušeným druholigovým týmem Pergola. V pravděpodobně nejhezčím a nejdramatičtějším utkání turnaje nakonec Fiasco prohrálo v poměru 4:5, když rozhodující pátý gól padl opět těsně před koncem. Fiasco většinu zápasu dotahovalo vedení soupeře, avšak vždy se o plichtu připravilo hloupými chybami v obranné fázi nebo nešťastnou vlastní brankou. Za Fiasco se trefili 2x Pepa, Alda a Kuba.

Fiasco tak tedy obsadilo třetí, nepostupové místo ve skupině B a mohlo tedy už jen v klidu sledovat ostatní zápasy a při tom si někteří hráči plnili své novinářské povinnosti jako interview, autogramy, a jiné věci vyplývající z jejich profesionálních smluv.

Fiasco si tedy z Loučan odvezlo výsledek v podobě nepostupu ze skupiny, což zcela jistě nemohlo nikoho z příznivců černočerněbílého týmu potěšit.

Všichni hráči sice v generálce na nový ročník ligy obstáli, ale přísnější měřítko by sneslo jen pár z nich. Na závěr nezbývá, než popřát letenským, aby se jim v nové lize dařilo, a aby se jim vyhýbala zranění velkým obloukem! Výsledek se potom dostaví sám.....možná! :-)

Zpracoval: Pepo

Sestava Loučany 2006