Znak FC Fiasca FC Fiasco Znak FC Fiasca

Turnaj v Dolní Moravici (19.7.2008)

Již třetím rokem jsme se vydali dobývat malebnou vesničku s názvem Dolní Moravice, konkrétně pak její dokonale střižený zelený pažit. Na rozdíl od předchozích roků se turnaj nekonal na konci června, ale až v půlce července. Tento fakt udělal čáru přes soupisku a tak se z kádru FC Fiasca zůčastnili pouze Kuba, Pepo, navrátilec Ir Hans a naprosto alkoholem zmožený kapitán Vavřa. Tento kvartet byl ještě doplněn o Zdenu (FC Křídla) a Kubovi kámoše Frantu a Jindru (s přítelkyní Luckou = jediný fanoušek - děkujeme).

Turnaj byl rozlosován do 4 skupin po 4 týmech - naší skupinu D jsme zahájili dramatickým a pohledným zápasem, když jsme dokázili zvítězit gólem z přímého kopu v poslední vteřině zápasu (4:3). Následující utkání se snad nejslabším týmem přineslo překvapivou, leč zaslouženou remízu 1:1. I přes prohru v odchozeném posledním zápase 2:6 jsme se mohli radovat z postupu z druhého místa.

Radost nám trochu kalil fakt, že jsme postoupili nikoliv do play off, ale do finálové skupiny čítající 8 týmů, kde se hrálo systémem každý s každým. Při čase zápasu 2x15 minut ve skupině a 2x10minut v nadstavbové části to znamenalo 210 minut fotbalu, což nebylo zrovna lehké sousto.

Finálovou skupinu jsme začali prohrou 0:5 s pozdějším vítězem celého turnaje. Následovala remíza 2:2, když jsme dohnali manko z 0:2. Tyto zápasy jsme odehráli bez Jindry, tedy bez možnosti střídání. Jindra vystřídal až do třetího utkání, které jsme prohráli 0:2. Zde už se začala projevovat únava, která neustále gradovala a neopustila nás ani v následujících prohrách 2:5 a 1:2. Tím pádem jsme měli ve finálové skupině jediný bod a poslední zápas hráli s "dvoubodovým" týmem. Povinnost zvítězit a odlepit se od posledního místa byla tedy jasná a nám se ji povedlo lehce splnit výhrou 2:0. Tím jsme, i za cenu lehkého Kubova zranění z posledního zápasu, dosáhli na metu s číslem 7 a po tak náročném dni se jistě nemáme za co stydět. Celkové skóre 14:26, celkem bodů 8, umístění 7. Střelci: Franta 4, Pepo 3, Vavřa 3, Kuba 2, Hans 2. Děkuji za pozornost draci, Cpt.