Znak FC Fiasca FC Fiasco Znak FC Fiasca

Turnaj v Nákle (22.7.2006)

V sobotu 22. července se uskutečnil fotbalový turnaj v Nákle pořádaný místním celkem, který je Fiascu dobře známý z jeho, dnes již bývalé, ligy. Letenský tým se rozhodl poctít Náklo svou účastí, a to i přesto, že drtivá většina lidí ze stabilního kádru v tomto termínu nemohla být k dispozici. Nakonec se na místním plácku sešlo 8 týmů ze širého okolí.

Turnaj se odehrál na povětšinou travnatém hřišti a za velmi slunečného počasí, které vyhnalo teplotu na hřišti jistě někam okolo 35 stupňů Celsia! Hrálo se ve 2 skupinách po 4 týmech a systémem 4+1 a 2x12 minut. Byla to tedy první příležitost pro Fiasco jak si vyzkoušet nový systém pouze s 5 hráči, který se už příští sezonu bude praktikovat i v lize.

Fiasco mělo původně nastoupit k turnaji v 6 lidech, nicméně posila povolaná mimořádně k tomuto turnaji (Smiča) nakonec nedorazila kvůli komunikačnímu šumu. Sestava tedy vykrystalizovala do následující podoby: Karlos, Kuba, Koubes, Martin a Pepo.

Aby si borci Fiasca alespoň trochu odlehčili v nesnesitelných klimatických podmínkách, nenastoupili v tradičních černých barvách, které si nechali v záloze, ale oblékli bílé trikoty. Nicméně i tak byla nemožnost střídat za daných okolností pro mnohé téměř smrtelná.

K prvnímu zápasu Fiasco nastoupilo proti jednomu z favoritů celého turnaje - celku Mezice. Již po prvním poločase bylo evidentní, že se letenští nepotýkají zrovna s vrcholovou formou, a to jak kvalitativně, tak hlavně co se týče fyzické kondice. To minimum šancí, které si Fiasco vypracovalo, však bylo zmařeno buď obránci Mezic nebo letenskými útočníky. Nebylo se čemu divit, když zápas vyhrály Mezice 3:0.

V druhém mači nastoupilo Fiasco proti domácím pořadatelům z Nákla a po lítém boji a 2 blbým gólům a jednom vlastenci nakonec opět prohrálo, tentokráte v poměru 3:4. Za hosty si po jedné trefě připsali Koubes, Kuba a Martin.

Třetí zápas se pak odehrál v duchu boje o 3. místo ve skupině mezi Fiascem a mladým týmem Huricane. Ačkoliv měli hurikáni luxus střídat dle libosti, ani to jim nestačilo, neboť letenští měli větší vůli po vítězství a zaslouženě tak vyhráli 4:1, když se trefili 3x Koubes (z toho 1x z penalty) a 1x Kuba.

Fiasco tak tedy obsadilo třetí místo ve skupině B a chystalo se na utkání o celkový 5. flek s třetím týmem skupiny A, což nebyl nikdo jiný, než staří známí Senice B. Tento zápas se však nakonec nekonal. V kuloárech se spekuluje o tom, že se Seničtí zalekli stoupající střelecké potence Koubesa a dobrovolně proto raději odjeli z Nákla dříve, než k tomuto měření sil vůbec mohlo dojít. Fiasco si tak z Nákla odvezlo celkové 5. místo, což není nejhorší, ale zcela jistě mohlo pomýšlet i na vyšší příčky!

Jak jsem již předeslal výše, hráči Fiasca trpěli především co se týče fyzické kondice a nemožnost střídat to ještě umocňovala. Zcela jistě to ponejvíce bylo vidět na Pepovi, naopak jediný Kuba tvrdil, že mu vedro nevadí a fyzicky je na tom v pohodě. Titul MoT (= Man of the Tournament) získal Koubes a důrazně si tak řekl o místo v sestavě Fiasca. Karlos odchytal všechny zápasy se ctí a ve slušné formě, několikrát zachránil gól. Martin s Kubou odvedli (za daných okolností) dobrý výkon, ale známe je i v lepší formě. Komu se tento turnaj nepovedl a ten, kdo zkrátka absolutně neměl svůj den, byl Pepo. Výkon matný, fyzička neuspokojivá, a proto získal titul LoT (= Looser of the Tournament).

Kdyby měli letenští alespoň jednoho hráče navíc, zcela jistě by to pomohlo celkovému výkonu, potažmo i výsledku. Ale kdyby jsou chyby…

Zpracoval: Pepo

Sestava Náklo 2006