Znak FC Fiasca FC Fiasco Znak FC Fiasca

Turnaj v Nákle (18.8. 2007)

V sobotu 18. srpna se uskutečnil další ročník fotbalového turnaje v Nákle pořádaný místním oddílem, se kterým se Fiasco opět potká v lize neboť v minulém ročníku obsadil postupovou příčku. Oproti loňsku se Fiasco tentokráte na turnaj dobře připravilo a dorazilo v hojném počtu. Sestava tedy nakonec byla následující: Zdena, Slim ©, Kuba, Koubes, Oves, Pepo, Martin a Alda. Tento počet zaručoval možnost 3 hráčů na střídání, což bylo optimální.

Turnaj se odehrál na dvou travnatých hřištích a za pěkného počasí. Hrálo se ve 2 skupinách po 6 týmech a systémem 4+1. Zajímavostí turnaje jistě bylo, že se nepřipouštěly remízy. Skončilo-li utkání nerozhodným výsledkem, kopali se 3 penalty na obou stranách a vítěz penalt bral 2 body zatímco poražený jen 1 bod. V každém zápase se tedy rozdělovaly 3 body. Play-off nebylo, vítězové skupin se potkali v utkání o celkové vítězství, druzí ze skupin o celkové třetí místo, atd.

V prvním zápase se Fiasco proti celku "Mrsklesy" rozjíždělo velmi vlažně a i když mělo několik šancí na skórování, ukázala se stará známá bolístka - neproměňování šancí. A tak udeřilo na druhé straně, když Mrsklesák vystřelil zpoza obránce a překvapil letenského gólmana - 0:1. Fiasco se nadále snažilo a nakonec bylo rádo za remízu 1:1, když se letenským podařilo chvíli před koncem vyrovnat. Penalty pak rozhodly o přidělení 2 bodů Fiascu.

K druhému zápasu Fiasco nastoupilo proti mladému celku "Nám se nechce". I když se junioři snažili, v podstatě si nevypracovali moc šancí ke vstřelení branky, zatímco Fiascu se naopak poměrně rychle podařilo vstřelit 2 góly a nakonec i tímto poměrem vyhrálo 2:0.

V třetím mači byl Fiascu soupeřem sympatický tým "Kenny Juniors". Pohodový zápas s relativně kvalitním soupeřem nakonec vyzněl jasně pro letenské borce v poměru 4:1.

Ze čtvrtého utkání mělo Fiasco patrně největší strach, protože letenské očekával starý známý soupeř "Nová Ulice C". Obavy nepramenily z fotbalových kvalit soupeře, nýbrž právě z těch nefotbalových, jak už i na tomto turnaji stihli v předchozích zápasech ukázat. A popravdě řečeno mě osobně dost překvapilo, že pořadatelé tento tým z turnaje nevyloučili. Zápas samotný nakonec byl drsný (což se čekalo), ale zákeřností se v něm objevilo naštěstí jen velmi málo. Po vcelku vyrovnaném průběhu nakonec Fiasco zvítězilo 3:2.

Skupina se vyvinula tak, že v posledním (pátém) mači se Fiasco utkalo o vítězství ve skupině s domácím pořadatelským týmem "Náklo A". A aby domácí borci skončili na prvním místě, museli Fiasco porazit v řádné hrací době a to jakýmkoliv způsobem. Letenští, vědomi si tohoto faktu, přistoupili k zápasu s tím, že to nejsou oni, kdo se musí v zápase snažit tvořit. Tato role jim však evidentně neseděla. Náklo se snažilo, leč marně. Fiasco si pohlídalo nerozhodný výsledek 0:0 (na penalty prohrálo) a tím si zajistilo vítězství ve skupině a účast ve finálovém klání celého turnaje.

K finálovému utkání nastoupili řádně nabuzení hráči Fiasca proti papírově jasnému favoritovi turnaje - celku "Sokol Mezice", který je účastníkem 1.ligy SFMO. Hráči obou týmů byly po náročném průběhu turnaje unavení, ale i tak mělo utkání poměrně spád. Na kopačkách Mezic byla vidět nesporná kvalita, na druhou stranu na kopačkách letenských byla vidět veliká chuť k vítězství, neboť jak Kuba neustále připomínal Fiasco doposud nikdy žádný turnaj nevyhrálo. Zápas tak měl svou úroveň, ale oba celky chtěly především uhájit čisté konto. Řádná hrací doba se již chýlila ke konci a už už všichni mysleli na pokutové kopy, když v tom Alda (evidentně podpořen svým fan klubem :-)) s notnou dávkou štěstí propasíroval míč do Mezické svatyně a rozhodl tím o výsledku finále, potažmo i celého turnaje. Fiasco si tak z Nákla odvezlo pohár za první místo v turnaji! FIASCO!!!

Turnaj byl kvalitní, poměrně dobře organizovaný (i když pár mušek se vždy najde), a i počasí vyšlo báječně. Tímto musím domácímu týmu Nákla poděkovat za pořádání tohoto turnaje, který se nesl (až na výjimky) ve fair-play duchu. Na oficiálních stránkách turnaje je pak možné najít podrobnější výsledky všech odehraných zápasů a i fotografie vybraných týmů.

Doufám, že se turnaj líbil i ostatním, a že se za rok zase sejdeme na pažitu v Nákle, abychom opět sledovali ambiciózní tým Fiasca na své cestě za obhajobou titulu…

Zpracoval: Pepo

Sestava Náklo 2007